Jdi na obsah Jdi na menu
 

Služby a léčba

Dermatologie se zabývá kůží a jejími deriváty tzn. vlasy, potní žlázy, nehty. Kůže je největším orgánem těla a říká se, že je odrazem našeho nitra. Proto je při léčbě nežádoucích projevů kůže nutné brát v úvahu i další faktory například dědičnost, prostředí, psychiku, věk, stravu a další. 

Lékařky MUDr. P. Fojtková i MUDr. V. Pasovská mají rozsáhlé zkušenosti a provádí široké spektrum léčby. Přestože mají každá více než 20 let praxe, stále sledují nové možnosti léčby v rámci celoživotního vzdělávání. 

NEJČASTĚJŠÍ POTÍŽE PACIENTŮ:

Akné 
je také nepříjemný společenský handicap. Má mnoho individuálních příčin. Vyžaduje důslednou léčbu a pravidelnou péči. Některé projevy akné velmi dobře podporují specializované dermokosmetické metody.

Mateřská znaménka, pigmentace, mílie, fibromy, papilomy a vyšetření i případné odstranění těchto projevů
Na tyto vyšetření používáme ruční špičkový dermatoskop Heine 20T, případně elektronický snímek. Prevence je zvláště v případě znamének velmi důležitá.
Nežádoucí projevy se odstraňují chirurgicky, nebo elektrokauterem SMT DERM. V daných případech je nutné histologické vyšetření. Někdy se k odstranění menších projevů používá dusík. Odstranění pigmentací a jizev lze řešit dermokosmeticky.

Ekzémy, psoriáza, toxoalergické exantémy, virové bradavice nebo keratózy 
Těchto diagnoz poslední dobou stále přibývá. Při léčbě využíváme jak nejrůznější klasické metody, tak i moderní přístrojovou terapii. Důležitá je včasná diagnostika a začít léčbu co nejdříve.

Sklerotizace žilek 
Je šetrná a bezpečná ambulantní metoda. Žilky s ochablou výstelkou neplní dostatečně svoji funkci. Zejména na dolních končetinách mají tendenci se rozšiřovat, vznikají varixy. Mohou bolet, nejsou estetické. Do těchto problematických žilek se jemně injekčně aplikuje léčebná látka. Žilka podle velikosti mizí do několika dnů/týdnů. 

Choroby vlasů a nehtů
Kvalitu a stav ovlivňuje více veličin. Léčba probíhá po vyšetření. Na podporu se také používá suplementace do vlasové části dodanou speciální technikou či lázeňská detoxikační metoda karboxyterapie.  

Bércové vředy 
Bércové vředy vznikají nejčastěji při cévních onemocněních dolních končetin, mohou být důsledkem poranění, méně často i nádorového bujení. Často se jedná o chronické nehojící se rány, vznikají trofické změny kůže. Tyto rány je vhodné častěji kontrolovat, čistit a léčit případnou infekci. Bandáže a další prostředky pomáhají nastartovat hojivé procesy.

Lymfologie  
Zabývá se správnou funkcí lymfatického systému a léčbou lymfedému. Důsledkem špatné funkce lymfatických cév mohou být  otoky vznikající hromaděním lymfy (mízy) ve tkáních. Dlouhodobou a komplexní péčí lze dosáhnout výrazného zmírnění nebo i vymizení otoků. Pilíři komplexní léčby lymfedému jsou manuální a přístrojová lymfodrenáž a speciální kompresní bandáže.